PROJELERİMİZ

Image
“Eğitimde Yapay Zeka ve Astrofizik” (A2 in Education)
BAŞLANGIÇ BİTİŞ: 01/05/2020–01/06/2021
DEVAM EDİYOR ⚙️⚙️⚙️

BÜTÇE:300.000
ORTAKLAR:Harran Üniversitesi  Rochester Institute of Technology (ABD), Buck Artificial Intelligence Systems Inc. (Silicon Valley, ABD), Global Al HUB, Al Business School (Switzerland),Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Urfa STEM
Harran Üniversitesi (Eğitim Fakültesi ve Proje Destek Ofisi) öncülüğünde Rochester Institute of Technology (ABD), Buck Artificial Intelligence Systems Inc. (Silicon Valley, ABD), Global Al HUB, Al Business School (Switzerland), Genç STEM ve Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Urfa STEM ortaklığında sunulan 500.000 TL bütçeli “Eğitimde Yapay Zeka ve Astrofizik” (A2 in Education) projesi ABD Embassy Grant Programından kabul aldı.  https://www.harran.edu.tr/sayfa.aspx?st=haber&sid=5328

https://www.haberofisi.com.tr/tr/haberler/anadolu-ajansi/yasam/sanliurfali-genclere-yapay-zeka-ve-astrofizik-atolyeleri-mX0a5aZJDFdr

Image
GIRLS IN ACTlON-COVID RESPONSE TEAM
BAŞLANGIÇ BİTİŞ: 01/07/2020–01/07/2021

DEVAM EDİYOR⚙️⚙️⚙️

BÜTÇE:70.000ORTAKLAR: Avustralya Büyükelçiliği,Harran Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (HARÜSEM),Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Genç Stem Derneği, Dreamstalk Kulübü

Harran Üniversitesi Koordinatörlüğünde gerçekleştirilecek olan projede özellikle dezavantajlı okullarda kız öğrencilere yönelik olarak salgından korunma ve insan sağlığına dikkat çekme adına farkındalık çalışmaları yapılacaktır. Proje kapsamında kız öğrencilerden oluşacak Covid Müdahale Ekibi kurulacak ve Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullardan ilgili öğretmenlere HARÜSEM onaylı salgından korunma (covid müdahale) eğitimleri verilecek.

 . https://www.sanliurfaolay.com/guncel/avustralya-buyuk-elciliginden-urfali-kizlara-destek/45857

https://haberolay.net/basin/14265/kiz-ogrencilerden--covid-19-mudahale-ekibi-kurulacak
https://www.ajansurfa.com/gundem/buyukelcilikten-sanliurfali-kizlara-destek-h56954.html
https://urfapostasi.com/2021/01/11/avusturalya-buyukelciliginden-sanliurfali-kizlara-destek/
https://www.ajansurfa.com/gundem/buyukelcilikten-sanliurfali-kizlara-destek-h56954.html

Image
“GENÇ DİMAGLARIN MÜHENDİSLERİ” 
BAŞLANGIÇ BİTİŞ: 01/08/2020–01/08/2021

DEVAM EDİYOR⚙️⚙️⚙️

BÜTÇE:68.000ORTAKLAR:SİVİL TOPLUMLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ

 https://twitter.com/gencstem/status/1378266905300119557/photo/1

  PROJEMİZİN AMACI DAHA ÖNCE YAPTIĞIMIZ GENÇ MÜHENDİSLER PROJESİNİN DEVAMLILIĞINI SAĞLAYARAK BÖLGENİN BEŞERİ VE SOSYAL SERMAYESİ, EKONOMİK VE KURUMSAL YAPISI İLE REKABET ÜSTÜNLÜĞÜ BULUNAN ALANLARINI TESPİT EDEREK KAYNAKLARIN BÖLGENİN DİNAMİZMİNİ DESTEKLEMEK VE TÜRKİYENİN HEDEFLEDİĞİ 2023 HEDEFLERİNE KATKI SAĞLAMAKTIR. NEDEN STEM ? ÖNCE Kİ PROJEMİZ OLAN GENÇ MÜHENDİSLER PROJESİYLE BİR ÇOK GENCİMİZE ULAŞARAK ONLARA BU EĞİTİMİ VERDİK VE VERMEYE DEVAM EDİYORUZ GELENEKÇİ EĞİTİM YAKLAŞIMLARININ BERABERİNDE GETİRMİŞ OLDUĞU EZBERCİ EĞİTİM ANLAYIŞI, ÖĞRETMEN MERKEZLİ ÖĞRETİM, SIKI DİSİPLİN ANLAYIŞI GİBİ SİSTEMDEN KAYNAKLI MEVCUT SORUNLAR; ÇOCUĞUN GERÇEK HAYAT DURUMLARINDAN KOPUK OLMASINA VE PROBLEM ÇÖZME, ELEŞTİREL-ANALİTİK YENİLİKÇİ DÜŞÜNME BECERİLERİNİN GELİŞMESİNE ENGEL OLMAKTADIR. DOLAYISIYLA, STEM & ROBOTİK EĞİTİMİ BU NOKTADA EKSİKLİKLERİMİZİ GİDEREBİLECEK BİR EĞİTİM İMKÂNINI BİZLERE SUNMAKTADIR.

Image
Artificial Intelligence Education for Children
BAŞLANGIÇ BİTİŞ: 01/09/2019 – 01/09/2021

DEVAM EDİYOR⚙️⚙️⚙️

BÜTÇE:250.000

 

ORTAKLAR:Ulusal Ajans,İngiltere,İrlanda

Harran Üniversitesi, Celal Bayar Üniversitesi, Milli Eğitim Bakanlığı YEĞİTEK ve Genç STEM ortaklığında, IBM iştirakinde hazırlanan “Eğitimde yapay zeka” konulu Erasmus Projesi kabul edildi.
Avrupa Birliği Erasmus Ana Eylem 2 Yenilik Geliştirmeye Yönelik Okul Eğitimi Stratejik Ortaklık proje başvurularına ilişkin sonuçların açıklanmasıyla kabul listesindeki ilk 8’e giren “Artificial Intelligence Education For Children” başlıklı projede İrlanda, İngiltere ve Türkiye’den ulusal konsorsiyumlar yer alıyor.

https://www.gappostasi.com/sanliurfa-da-egitimde-yapay-zeka-egitimi-verildi/

https://www.urfadasin.com/urfa-da-ogretmenlere-egitimde-yapay-zeka-egitimi
https://www.haberturk.com/sanliurfa-haberleri/72269800-hrude-yapay-zeka-icin-egitim-programi-gelistirilecek

Image
Sharing Professional Learning In An Education Centre Environment
BAŞLANGIÇ BİTİŞ: 01/10/2019 – 01/09/2020

TAMAMLANDI✅✅✅

BÜTÇE:90.000

 

ORTAKLAR:Ulusal Ajans,İtalya,İrlanda

Eğitim Merkezleri İçin Mesleki Deneyim Paylaşımı
https://www.instagram.com/p/B76r3UQlXZT/
https://www.instagram.com/p/B78b8GTlA2M/
Image
GENÇ MÜHENDİSLER
BAŞLANGIÇ BİTİŞ: 01/02/2018 – 01/01/2019

TAMAMLANDI✅✅✅

BÜTÇE:82.000

 

ORTAKLAR:SİVİL TOPLUMLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ

https://www.facebook.com/karakoprustem

PROJENİN AMACI: PROJEMİZİN AMACI ŞANLIURFA İLİ KARAKÖPRÜ İLÇESİNDE EKONOMİK VE AKADEMİK AÇIDAN DEZAVANTAJLI LİSE ÖĞRENCİLERİMİZİN BİLİM VE TEKNİK ALANLARINDA "STEM" EĞİTİM MODELİ ÜZERİNDEN BİLGİ VE DENEYİM KAZANMASINI SAĞLAMAK VE GELECEK KARİYERLERİNE KATKIDA BULUNMAKTIR. NEDEN STEM? STEM KAVRAMI, ÖĞRENCİLERİ ÖĞRENDİKLERİNİ YENİ VE FARKLI PROBLEMLERE TRANSFER ETMELERİNİ SAĞLAYAN FEN(SCİENCE) , TEKNOLOJİ (TECHNOLOGY), MÜHENDİSLİK (ENGİNEERİNG) VE MATEMATİK (MATHEMATİCS) TEMELLİ BİR EĞİTİM YAKLAŞIMIDIR.
Image
GENÇ STEM MAKER PROJESİ
BAŞLANGIÇ BİTİŞ: 08/12/2018 – 08/12/2019

TAMAMLANDI✅✅✅

BÜTÇE:71.000

 ORTAKLAR:GSB,GPDP

https://www.instagram.com/genc_maker/

Projemizin genel amacı "gençleri teknolojik yenilikler ile tanıştırarak gençlerin kişisel, sosyal ve ileriki meslek hayatlarına dönük gelişimlerini desteklemek ve potansiyellerinin gerçekleştirmelerine yardımcı olmaktır." Bu genel amaç doğrultusunda projemizde Şanlıurfa ilindeki ekonomik ve akademik açıdan dezavantajlı gençlerimizin STEM modeli üzerinden (kodlama, basit makinalar, mühendislik uygulamaları, robotik, 3d tasarım ve baskı vb. teknolojiye dayalı eğitimler) akademik, sosyal ve mesleki gelişimlerine destek çıkılması amaçlanmaktadır.

İletişim Bilgilerimiz

Narlikuyu Mh. Fevzi Çakmak Bulvari.  Dokuzkardesler İnş. H. Orhan apt. Dış Kapı No:9
Karaköprü / ŞANLIURFA Posta Kodu: 63330

Sosyal Medyada Biz

Okut - Bul

Genç Stem

Genç Stem Web Sitesine Hoş Geldiniz. Bizimle Whatsapp Üzerinden İletişime Geçebilirsiniz.

Whatsapp Destek
Close and go back to page