HABERLER

Genç Stem İle Hayalleriniz Burada Gerçekleşiyor...

GENÇ STEM Derneği YAPAY ZEKA EĞİTİMİ'nde Uluslararası Çalışmalar Yürütüyor

GENÇ STEM ortaklığında bölgede en küçük yaşlardan başlayarak girişimcilik ruhunu geliştirmek adına yürüttüğü uluslararası projelerle adından söz ettirmeye devam ediyor. Bu kapsamda kurucu dernek üyelerimiz öncülüğünde Yapay Zeka, Stem ve Dijital Öğrenme kapsamında farklı projeler yürütülmekte olup Genç STEM merkezimize yeni çalışma alanları ekleniyor. 

Bu sene Harran Üniversitesi, GENÇ STEM ve MEB ortaklığında “Çocuklar için Eğitime Yapay Zeka projesiyle İrlanda, İngiltere’den oluşan uzman ekip ile eğitimde yapay zeka hareketi başlatıldı. Bu kapsamda dernek kurucu üyelerimiz Abdurrahim Sargın, Dr. Ahmet Göçen ve Halil İbrahim Çetin’in ve Urfa STEM merkezi eğitmenleri desteğiyle yazılan Çocuklar için Yapay Zeka kitabi Türkiye’de alanda ilk olma özelliği taşıyor. Toplam bütçesi 151.000 Avro olan ve 9 ortaklı Proje çıktıları Şanlıurfa'dan sonra Bakanlık kanalıyla tüm illere yayılacak.

En son onaylanan ABD fonlu projemiz ile yapay zeka konusundaki çalışmalarımızı bir süt seviyeye çıkardık.

Harran Üniversitesi, Genç STEM, Rochester Institute of Technology (ABD), Buck Artificial Intelligence Systems Inc. (Silicon Valley, ABD), Global Al HUB, Al Business School (Switzerland), Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Urfa STEM ortaklığında sunulan 500.000 TL bütçeli “Eğitimde Yapay Zeka ve Astrofizik” (A2 in Education) projesi.

Projede yapay zekanın temelini oluşturan bilgi işlemsel düşünme becerilerini artırmak adına öğretmen ve öğrencilerin kullanımına yönelik Genç STEM Merkezi’nde ve Urfa STEM’de 2 adet donanımlı Yapay Zeka ve Astrofizik atölyesi de kurulacaktır.  

Dr. Ahmet Göçen’in koordinatör olarak görev alacağı projede Amerika’da robotik alanında başarılı çalışmalar yürüten Dr. Ferat Şahin, Dr. Celal Şavur gibi saygın bilim adamlarının dahil olduğu çalışma grubuyla atölyelerin kurulumu sonrası eğitimde teknoloji kullanımına yönelik eğitim çalışmaları hız kazanacaktır.

Okunma 1398 defa

İletişim Bilgilerimiz

Narlikuyu Mh. Fevzi Çakmak Bulvari.  Dokuzkardesler İnş. H. Orhan apt. Dış Kapı No:9
Karaköprü / ŞANLIURFA Posta Kodu: 63330

Sosyal Medyada Biz

Okut - Bul

Genç Stem

Genç Stem Web Sitesine Hoş Geldiniz. Bizimle Whatsapp Üzerinden İletişime Geçebilirsiniz.

Whatsapp Destek
Close and go back to page